NXP USA Inc.
型号:
74HC283PW,112
品牌:
封装:
16-TSSOP
批次:
-
描述:
IC 4BIT BINAR FULL ADDER 16TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Logic Type | Binary Full Adder with Fast Carry |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Supply Voltage | 2V ~ 6V |
| Number of Bits | 4 |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Base Product Number | 74HC283 |