Nexperia USA Inc.
型号:
74HC541PW,118
封装:
20-TSSOP
批次:
-
描述:
IC BUFFER NON-INVERT 6V 20TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.513
$0.513
10
$0.44175
$4.4175
25
$0.41268
$10.317
100
$0.33022
$33.022
250
$0.306584
$76.646
500
$0.259426
$129.713
1000
$0.20046
$200.46
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74HC541 |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |