Nexperia USA Inc.
型号:
74HCT4094D,118
封装:
16-SO
批次:
-
描述:
IC 8STAGE SHIFT/STORE BUS 16SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.627
$0.627
10
$0.54815
$5.4815
25
$0.5149
$12.8725
100
$0.420185
$42.0185
250
$0.390298
$97.5745
500
$0.332158
$166.079
1000
$0.265734
$265.734
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Tri-State |
| Logic Type | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Series | 74HCT |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74HCT4094 |