Nexperia USA Inc.
型号:
74HCT540D,653
封装:
20-SO
批次:
-
描述:
IC BUFFER INVERT 5.5V 20SO
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.8455
$0.8455
10
$0.7448
$7.448
25
$0.69958
$17.4895
100
$0.57095
$57.095
250
$0.53029
$132.5725
500
$0.451326
$225.663
1000
$0.361057
$361.057
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-SO |
| Series | 74HCT |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74HCT540 |
| Current - Output High, Low | 6mA, 6mA |