Nexperia USA Inc.
型号:
74LVC138APW,118
封装:
16-TSSOP
批次:
-
描述:
IC DECODER/DEMUX 1X3:8 16TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.418
$0.418
10
$0.35625
$3.5625
25
$0.33288
$8.322
100
$0.26619
$26.619
250
$0.247152
$61.788
500
$0.209133
$104.5665
1000
$0.161604
$161.604
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 1 x 3:8 |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | 74LVC |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 1.2V ~ 3.6V |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74LVC138 |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |