74LVC16240ADGG,118
NXP USA Inc.
型号:
74LVC16240ADGG,118
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
48-TSSOP
描述:
IC BUFFER INVERT 3.6V 48TSSOP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 4
Output Type 3-State
Logic Type Buffer, Inverting
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 48-TSSOP
Series 74LVC
Package / Case 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Voltage - Supply 1.2V ~ 3.6V
Mfr NXP USA Inc.
Number of Elements 4
Package Bulk
Base Product Number 74LVC16240
Current - Output High, Low 24mA, 24mA