74V2G00STR
STMicroelectronics
型号:
74V2G00STR
封装:
SOT-23-8
描述:
IC GATE NAND 2CH 2-INP SOT23-8
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 7.5ns @ 5V, 50pF
Logic Type NAND Gate
Input Logic Level - Low 0.5V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-8
Series 74V
Package / Case SOT-23-8
Input Logic Level - High 1.5V
Voltage - Supply 2V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr STMicroelectronics
Features -
Number of Circuits 2
Package Tape & Reel (TR)
Current - Quiescent (Max) 2 µA
Base Product Number 74V2G00
Current - Output High, Low 8mA, 8mA