76-IFD16-110
NTE Electronics, Inc
型号:
76-IFD16-110
描述:
PVC INS FEMALE DISCONNECT
用户指南
Insulation Non-Mating End Insulated
Tab Width 0.110" (2.79mm)
Tab Length 0.252" (6.40mm)
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Blue
Terminal Type Standard
Contact Finish Electro-Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 14-16 AWG
Series NEMA
Length - Overall 0.728" (18.50mm)