76-IMD16-187C
NTE Electronics, Inc
型号:
76-IMD16-187C
描述:
PVC INS MALE DISCON 16-14 100 BA
用户指南
Insulation Non-Mating End Insulated
Tab Width 0.187" (4.75mm)
Tab Length 0.307" (7.80mm)
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Blue
Terminal Type Standard
Contact Finish Electro-Tin
Termination Crimp
Gender Male
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 14-16 AWG
Series NEMA
Length - Overall 0.807" (20.50mm)