76-MD16-187
NTE Electronics, Inc
型号:
76-MD16-187
描述:
NON INS MALE DISCONNECT
用户指南
Insulation Non-Insulated
Tab Width 0.187" (4.75mm)
Tab Length 0.307" (7.80mm)
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color -
Terminal Type Standard
Contact Finish Electro-Tin
Termination Crimp
Gender Male
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 14-16 AWG
Series NEMA
Length - Overall 0.610" (15.50mm)