76745-507-72LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
76745-507-72LF
描述:
CONN HDR 72POS 0.100" STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 72
Color Black
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.725" (18.415mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Length - Stack Height 0.406" (10.300mm)
Length - Tail 0.100" (2.540mm)