768163682GPTR13
CTS Resistor Products
型号:
768163682GPTR13
描述:
RES ARRAY 8 RES 6.8K OHM 16SOIC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 768
Power Per Element 200mW
Package / Case 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)