77311-427-27LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
77311-427-27LF
描述:
CONN HEADER VERT 27POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating 78.7µin (2.00µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.260" (6.60mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 27
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.105" (2.67mm)
Package Bag
Overall Contact Length 0.465" (11.81mm)