77315-401-32LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
77315-401-32LF
描述:
CONN HEADER R/A 32POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.094" (2.40mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating 78.7µin (2.00µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.225" (5.72mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 32
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.101" (2.57mm)