77315-824-28LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
77315-824-28LF
描述:
CONN HEADER R/A 28POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.094" (2.40mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating 15.0µin (0.38µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.266" (6.75mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 28
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.112" (2.84mm)