Molex
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
11
$6.2795
$69.0745
209
$5.7855
$1209.1695
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Voltage Rating | 250V |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 80A |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit |
| Connector Usage | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Board Edge, Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Series | GbX I-Trac 78234 |
| Number of Columns | 1 |
| Connector Style | I-Trac, Hold Down Right |
| Connector Type | Header, Male Blades |
| Mfr | Molex |
| Pitch | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | Board Guide |
| Package | Box |
| Contact Layout, Typical | 2 Power |