TE Connectivity AMP Connectors
型号:
796329-4
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RCPT FMALE 57POS GOLD SLDR
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$63.726
$63.726
12
$52.599125
$631.1895
36
$48.89043
$1760.05548
84
$46.19318
$3880.22712
请发送询价,我们将立即回复。

| Cable Opening | - |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | - |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 250V |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 100.0µin (2.54µm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | 23-57 |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | - |
| Features | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Number of Positions | 57 |
| Color | Black |
| Termination | Solder |
| Shielding | - |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | Flange |
| Series | CPC Series 2 |
| Package | Tray |
| Shell Material | Thermoplastic |
| Base Product Number | 796329 |