首页 / 晶体 / 7V-16.000MAHJ-T
minImg
7V-16.000MAHJ-T
TXC CORPORATION
型号:
7V-16.000MAHJ-T
描述:
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Series 7V
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Operating Mode Fundamental
Frequency 16 MHz