805QPC250KB8A5C
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
805QPC250KB8A5C
描述:
CAP FILM 8UF 10% 250VAC CHAS MT
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 0.965" (24.50mm)
Tolerance ±10%
Termination Screwless - Push-In Spring
Lead Spacing -
Size / Dimension 1.811" L x 0.512" W (46.00mm x 13.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series QPC
Voltage Rating - DC -
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 8 µF