首页 / 铝电解电容器 / 80USG3900MEFCSN30X35
minImg
80USG3900MEFCSN30X35
Rubycon
型号:
80USG3900MEFCSN30X35
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP
库存 : 100
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.62 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series USG
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.163 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 3900 µF