首页 / 铝电解电容器 / 80ZLH330MEFC12.5X25
minImg
80ZLH330MEFC12.5X25
Rubycon
型号:
80ZLH330MEFC12.5X25
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 80V RADIAL
库存 : 1333
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 891 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ZLH
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 330 µF
Package Bulk
Impedance 60 mOhms