80ZLJ1200M18X40
Rubycon
型号:
80ZLJ1200M18X40
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 1200UF 20% 80V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 80 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.316 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ZLJ
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 1200 µF
Package Bulk
Impedance 26 mOhms