8121J85ZGE626
C&K
型号:
8121J85ZGE626
品牌:
C&K
描述:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V
用户指南
Illumination Type, Color LED, Green
Operating Temperature -30°C ~ 75°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Square, Button
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 15.24mm x 12.70mm
Circuit SPDT
Mechanical Life -
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 2.1 VDC
Series 8020
Type Standard, Illuminated
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-Mom
Electrical Life 60,000 Cycles
Voltage Rating - AC 120 V