8121SD9R2GE
C&K
型号:
8121SD9R2GE
品牌:
C&K
描述:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V
用户指南
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 75°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style PC Pin
Actuator Type Round, Plunger
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions -
Circuit SPDT
Mechanical Life -
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 8020
Type Standard
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-Mom
Electrical Life 60,000 Cycles
Voltage Rating - AC 120 V