8121SHCGE
C&K
型号:
8121SHCGE
品牌:
C&K
描述:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V
库存 : 423
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 75°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style PC Pin
Actuator Type Round, Plunger
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 6.35mm Dia
Circuit SPDT
Mechanical Life -
Mounting Type Panel Mount, Rear
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 8020
Type Standard
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-Mom
Electrical Life 60,000 Cycles
Voltage Rating - AC 120 V