821B010-213R001
NorComp Inc.
型号:
821B010-213R001
品牌:
NorComp Inc.
描述:
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD SLDR
用户指南
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 300V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 2.5A
Contact Finish Thickness - Mating 7.00µin (0.178µm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Nickel
Shell Size - Insert -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Copper Alloy
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 200°C