首页 / 压力传感器、变送器 / 8252.H6.2542.32.19.40.61
minImg
8252.H6.2542.32.19.40.61
Trafag Sensors and Controls
型号:
8252.H6.2542.32.19.40.61
描述:
SENSOR 7500PSIG 7/16" .02A
库存 : 5
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Pressure 0 ~ 7500PSI (0 ~ 51710.68kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Type Analog Current
Termination Style M12x1, 4 Pin
Port Size Male - 7/16" (11.11mm) UNF SAE4
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Gauge
Supplier Device Package -
Series NAT 8252
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder, Threaded
Voltage - Supply 9V ~ 32V
Output 4 mA ~ 20 mA