827KXM025M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
827KXM025M
描述:
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL
库存 : 784
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.29 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 283mOhm @ 120Hz
Series KXM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.15 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 820 µF
Package Bulk
Impedance 66 mOhms