85-100A-0R
TE Connectivity Measurement Specialties
型号:
85-100A-0R
描述:
SENSOR 100PSIA 0.1V
用户指南
Operating Pressure 100PSI (689.48kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Board Mount
Output Type Wheatstone Bridge
Termination Style Cable with Connector
Port Size -
Port Style No Port
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series -
Accuracy ±0.1%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply -
Output 0 mV ~ 100 mV