8501XO1200V02
Schneider Electric
型号:
8501XO1200V02
描述:
RELAY 600VAC 10AMP NEMA +OPTIONS
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Switching Voltage 600VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Screw Terminal
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Must Release Voltage -
Seal Rating -
Contact Form 12PST-NO (12 Form A)
Coil Insulation -
Relay Type General Purpose
Series Square D 8501X
Operate Time 15 ms
Coil Voltage 120VAC
Contact Material -
Mfr Schneider Electric
Release Time 16 ms
Must Operate Voltage 102 VAC