NorComp Inc.
型号:
859-008-103R004
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RCPT MALE 8P GOLD SLDR CUP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.97
$11.97
10
$10.60865
$106.0865
25
$10.20072
$255.018
40
$9.7926
$391.704
100
$9.24863
$924.863
300
$8.43258
$2529.774
500
$7.888534
$3944.267
1000
$7.235684
$7235.684
请发送询价,我们将立即回复。

| Cable Opening | 0.457" (11.60mm) |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 30V |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 10.0µin (0.25µm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Nickel |
| Shell Size - Insert | M12-8 |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Mfr | NorComp Inc. |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Industrial, Medical |
| Number of Positions | 8 |
| Color | Silver |
| Termination | Solder Cup |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | A |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Series | VULCON™ |
| Package | Tray |
| Shell Material | Brass |
| Base Product Number | 859-008 |