85HFR160
Solid State Inc.
型号:
85HFR160
封装:
DO-5
描述:
DIODE GEN PURP 1640V 85A DO5
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Stud Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-5
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 1640 V
Series -
Package / Case DO-203AB, DO-5, Stud
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 85 A
Mfr Solid State Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1640 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 85A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C