Würth Elektronik
型号:
860020680027
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.052
$2.052
50
$1.7518
$87.59
100
$1.5257
$152.57
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.043" (26.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.15 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | WCAP-ATG5 |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.472 A @ 100 kHz |
| Mfr | Würth Elektronik |
| Capacitance | 1200 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |