890273425007CS
Würth Elektronik
型号:
890273425007CS
描述:
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL
库存 : 1061
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series WCAP-FTBE
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Würth Elektronik
Capacitance 1 µF