8D525W11SC
Souriau-Sunbank by Eaton
型号:
8D525W11SC
描述:
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Thermoplastic
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A, 33A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 25-11
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 175°C