Souriau-Sunbank by Eaton
型号:
8D715W19PA
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$60.078
$60.078
10
$52.0657
$520.657
25
$45.94048
$1148.512
50
$41.10479
$2055.2395
100
$36.04566
$3604.566
请发送询价,我们将立即回复。

| Cable Opening | - |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Thermoplastic |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | - |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Olive Drab Cadmium |
| Shell Size - Insert | 15-19 |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Mfr | Souriau-Sunbank by Eaton |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Applications | Aviation, Marine, Military |
| Number of Positions | 19 |
| Color | Olive Drab |
| Termination | Crimp |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | A |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Series | MIL-DTL-38999 Series III, 8D |
| Package | Bulk |
| Shell Material | Aluminum |
| Base Product Number | 8D715W |