首页 / 晶体 / 8Y-24.000MAAE-T
minImg
8Y-24.000MAAE-T
TXC CORPORATION
型号:
8Y-24.000MAAE-T
描述:
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
用户指南
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Series 8Y
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Operating Mode Fundamental
Frequency 24 MHz