首页 / 晶体 / 8Z-37.400MAHQ-T
minImg
8Z-37.400MAHQ-T
TXC CORPORATION
型号:
8Z-37.400MAHQ-T
描述:
CRYSTAL 37.4000MHZ 10PF SMD
用户指南
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Series 8Z
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Operating Mode Fundamental
Frequency 37.4 MHz