Mill-Max Manufacturing Corp.
型号:
9086-0-00-15-00-00-33-0
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN PC PIN CIRC 0.036DIA GOLD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.608
$0.608
10
$0.53105
$5.3105
25
$0.48526
$12.1315
50
$0.45695
$22.8475
100
$0.437855
$43.7855
250
$0.39976
$99.94
500
$0.380722
$190.361
1000
$0.314098
$314.098
2500
$0.285551
$713.8775
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | - |
| Termination | Solder |
| Length - Above Flange | 0.160" (4.06mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 9086 |
| Length - Overall | 0.175" (4.45mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.040" (1.02mm) |
| Flange Diameter | 0.060" (1.52mm) |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.036" (0.91mm) Dia |
| Terminal Style | Single End, Nail Head |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 9086-0 |