91910-21221LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
91910-21221LF
描述:
CONN HDR 21POS SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 21
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Height Above Board 0.048" (1.22mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series Conan™, MezzSelect™
Connector Type Header, Center Strip Contacts
Pitch 0.039" (1.00mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Features Board Guide, Solder Retention
Package Tube
Mated Stacking Heights 4.5mm