Bourns Inc.
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.7735
$6.7735
10
$6.20635
$62.0635
25
$5.529
$138.225
50
$5.19042
$259.521
100
$4.73917
$473.917
250
$3.83648
$959.12
500
$3.610798
$1805.399
1000
$3.385116
$3385.116
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of Gangs | 1 |
| Actuator Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Bushing Thread | 3/8-32 |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Slotted |
| Tolerance | ±20% |
| Built in Switch | None |
| Actuator Length | 0.500" (12.70mm) |
| Number of Turns | 1 |
| Temperature Coefficient | ±1000ppm/°C |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Rotation | 300° |
| Product Status | Active |
| Series | 91 |
| Power (Watts) | 1W |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Size - Body | Rectangular - 0.687" x 0.625" Face (17.45mm x 15.88mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Taper | Linear |
| Base Product Number | 91A1A |
| Adjustment Type | Side Adjustment |