Mill-Max Manufacturing Corp.
型号:
9242-0-00-80-00-00-08-0
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN PC PIN CIRC .083 DIA TIN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4085
$0.4085
10
$0.34865
$3.4865
25
$0.30742
$7.6855
50
$0.28253
$14.1265
100
$0.27151
$27.151
250
$0.243808
$60.952
500
$0.232731
$116.3655
1000
$0.193942
$193.942
2500
$0.177318
$443.295
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 200.0µin (5.08µm) |
| Contact Finish | Tin |
| Length - Below Flange | 0.094" (2.39mm) |
| Termination | Swage |
| Length - Above Flange | 0.375" (9.53mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 9242 |
| Length - Overall | 0.494" (12.55mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.094" (2.39mm) |
| Flange Diameter | 0.125" (3.18mm) |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.083" (2.11mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 9242-0 |