930C1P68K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
930C1P68K-F
描述:
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.346" Dia x 1.000" L (8.80mm x 25.40mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 33 mOhms
Series 930C
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 70V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.68 µF