94-BR12H-NRO
Visual Communications Company - VCC
型号:
94-BR12H-NRO
描述:
PMI LED .290" FLUSH
用户指南
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Viewing Angle 60°
Termination Style PC Pin
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 6.1mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series 90
Lens Style Round with Flat Top
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Package Bulk
Wavelength - Peak 626nm
Lens Color Red
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 8.50mm Dia