94-NWA120-NAO
Visual Communications Company - VCC
型号:
94-NWA120-NAO
描述:
PMI LED .290" FLUSH
用户指南
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Viewing Angle 30°
Termination Style PC Pin
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 7500mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings AC
Series 90
Lens Style Round with Flat Top
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Package Bulk
Wavelength - Peak 592nm
Lens Color Amber
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA
Lens Size 8.50mm Dia