Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
942C6P15K-F
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 0.15UF 10% 600VDC AXIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.123
$4.123
10
$3.71355
$37.1355
50
$3.21822
$160.911
100
$2.80554
$280.554
500
$2.310476
$1155.238
1000
$2.145442
$2145.442
2500
$2.104184
$5260.46
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.551" Dia x 1.339" L (14.00mm x 34.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 5 mOhms |
| Series | 942C |
| Voltage Rating - DC | 600V |
| Package / Case | Axial |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 0.15 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |