Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
944L660K102AAM
封装:
-
批次:
-
描述:
DC LINK, LOW INDUCTANCE
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$74.898
$74.898
10
$70.22115
$702.2115
50
$63.19894
$3159.947
100
$60.858235
$6085.8235
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.594" (40.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | Threaded, Male |
| Lead Spacing | 1.772" (45.00mm) |
| Size / Dimension | 3.327" Dia (84.50mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 0.5 mOhms |
| Series | 944L |
| Voltage Rating - DC | 1000V (1kV) |
| Package / Case | Radial, Can |
| Voltage Rating - AC | 230V |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 66 µF |
| Features | Low ESR, Low ESL |
| Package | Bulk |