Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
944U660K102AAM
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 66UF 10% 1KVDC RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$62.928
$62.928
10
$58.995
$589.95
50
$53.09531
$2654.7655
100
$51.128905
$5112.8905
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.614" (41.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | Threaded, Male |
| Lead Spacing | 1.772" (45.00mm) |
| Size / Dimension | 3.327" Dia (84.50mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 0.6 mOhms |
| Series | 944U |
| Voltage Rating - DC | 1000V (1kV) |
| Package / Case | Radial, Can |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 66 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |