947C731K801CDI
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
947C731K801CDI
描述:
CAP FILM 730UF 10% 800VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 6.772" (172.00mm)
Tolerance ±10%
Termination Threaded, Female
Lead Spacing 1.772" (45.00mm)
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.5 mOhms
Series 947C
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 230V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 730 µF