首页 / 薄膜电容器 / 947D391K132CHRSN
minImg
947D391K132CHRSN
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
947D391K132CHRSN
描述:
CAP FILM 390UF 10% 1.3KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 5.433" (138.00mm)
Tolerance ±10%
Termination Threaded, Female
Lead Spacing 1.969" (50.00mm)
Size / Dimension 3.937" Dia (100.00mm)
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.4 mOhms
Series 947D
Voltage Rating - DC 1300V (1.3kV)
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 230V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 390 µF